Z jakiego gatunku drewna najlepiej budować saunę?
3 października, 2017
0

Ludzie bardzo często zastanawiają się nad tym, czy w ich przypadku inwestycja w saunę nie będzie dobrym rozwiązaniem. Oczywiście trochę pieniędzy na taką saunę trzeba przeznaczyć, jednak jest to bardzo dobre posunięcie, gdy ktoś chce zadbać o własny komfort i relaks o każdej porze dnia i nocy. Warto jednak zwiększyć wiedzę w tym zakresie tematycznym i dowiedzieć się z jakiego gatunku drewna powinna być taka sauna wybudowana. Jest to zadanie dla fachowców, jednak klientowi powinno zależeć na tym, aby korzystać z funkcjonalnej, bezpiecznej oraz estetycznej sauny.

Konstrukcja sauny

Podstawowa konstrukcja sauny składa się z drzewa oleistego oraz aluminium. To właśnie na tych elementach opiera się zdecydowana część sauny, lecz przy budowie ścian sauny wykorzystuje się na szeroką skalę drzewa iglaste, które rosną bardzo wolno. Jak widać wyraźnie jest to zadanie dość skomplikowane, jednak producenci saun doskonale się na tym znają, dlatego zapewniają swoim klientom najlepsze produkty na rynku. Trzeba wiedzieć też jakiej grubości mają być wykorzystywane panele drzewne, ściany wewnętrzne nie mogą mieć np. poniżej 1 centymetra grubości i do takich zasad należy się odnosić na każdym etapie prac projektowych.

Odpowiedni gatunek drewna

Wszelkie elementy dodatkowe, takie jak np. siedziska wykonywane są z drzewa liściastego, które idealnie spisuje się podczas realizowania takich projektów. Mogą to być różne odmiany drzew liściastych, w zależności od predyspozycji producentów oraz rodzaju budowanej sauny. Oczywiście takie elementy są później poddawane obróbce termicznej, aby można było z nich swobodnie oraz bezpiecznie korzystać wtedy, kiedy klient sobie tego zażyczy. Najczęściej do budowy sauny wykorzystuje się takie odmiany drzew jak: świerk, osika, cedr, czy też jodła kanadyjska. Każdy producent bazuje jednak na swoich sprawdzonych rozwiązaniach, jednak warto się przed zakupem zapoznać z tym, z czego konkretnie zbudowana jest sauna, aby wybrać dla siebie najwyższej jakości produkt w dobrej cenie, zapewniając sobie doskonały relaks.