Top 5 sterowników do pieca sauny
Październik 2, 2017
0

Na rynku istnieje obecnie wiele producentów i dystrybutorów, prześcigających się między sobą w atrakcyjności oferty z zakresu saun oraz ich wyposażenia i akcesoriów. Jednym z tych elementów wyposażenia są sterowniki do pieca sauny, których dobre działanie i sprawność decyduje o jakości pracy sauny.

Aby wybrać ten najlepszy warto przyjrzeć się kilku z nim:

1. Top 5 sterowników do pieca saunySterownik Harvia Xenio CX110 do 11,0 kW – jest to sterownik, który posiada dotykowy panel. Ponadto składa się z: czujnika temperatury z kablem, przewodu do sterownika oraz skrzynki elektrycznej. Jego maksymalna moc to 11 kW. Przeznaczony jest do sauny suchej, w której reguluje temperaturę od 40 do 110 stopni Celsjusza. Jego sterowanie umożliwia wcześniejsze nastawienie czasu, czas pracy sauny od 1 do 6 lub od 1 do 12 godzin.est bardzo stylowy i nowoczesny z wyglądu oraz umożliwia nie tylko kontrolowanie czasem pracy i temperaturą, ale także oświetleniem i wentylatorem.

2. Sterownik Harvia Griffin CG170C dla pieców Combi, do 17 kW – jest panelem sterującym nowej generacji, bardzo nowoczesnym oraz funkcjonalnym. Umożliwia on kontrolę różnych funkcji w saunie, tj. temperatury, oświetlenia, czasu pracy czy wentylacji. Zbudowany jest z płaskiego panela cyfrowego, który jest chromowany. W zakresie tych sterowników są aż 4 typy o różnym przeznaczeniu: CG170 Griffin do pieców elektrycznych, Griffin Combi CG170C do pieców Combi, Griffin Inra CG170I do kabin infrared oraz Griffin Colour Light CG170T do kontrolowania barwnego oświetlenia.

3. Top 5 sterowników do pieca saunySterownik do pieca Tylo EC50 – to sterownik przeznaczony do łaźni parowej lub sauny. Cechuje go nowoczesny wygląd, łatwość w obsłudze oraz niezawodność. Składa się z wyświetlacza, na którym możliwych jest kilka funkcji, tj. ustawienie czasu i temperatury, regulacja temperatury, programowanie z wyprzedzeniem, regulacja czasem pracy, sterowanie oświetleniem a także funkcja blokady. Sterownik ten przeznaczony jest do montażu wewnątrz sauny. Przeznaczony jest do pieców do sauny i generatorów pary, tj. Sense Plus, SD, SDK, VB i VA.

4. Sterownik NEXEN SS 16 – jest uniwersalnym sterownikiem sauny, przeznaczonym do sauny suchej (do pieca elektrycznego), do sauny infrared (do promienników podczerwieni), do sauny MIX (do pieców elektrycznych i podczerwieni), do łaźni parowej (czyli generatora pary) oraz do sauny Combi (do pieca elektrycznego, parownika i infrared). Na tym sterowniku możliwe jest zaprogramowanie typu sauny oraz parametrów jej pracy. Posiada cyfrowy czujnik dokładności temperatury oraz automatyczne osuszanie sauny Combi.

5. Sterownik NARVI C-2003 do sauny oraz blok zasilający F-2003 – jest to sterownik trójfazowy z elektronicznym wyświetlaczem LED. Posiada blok zasilana a całość przeznaczona jest do pieca Ultra Big. Bardzo dobrze reguluje uruchamianie sauny w różne dni tygodnia i o różnych porach dnia (posiada timer tygodniowy). Do jego podstawowych funkcji należy: termostat nagrzewający się od 40 do 115 stopni Celsjusza, skala stopni co 1, włącznik oświetlenia, wyświetlanie kodu błędów oraz ustalenie maksymalnego czasu pracy (od 4 godzin do pracy nieustannej).

Więcej sterowników do pieca sauny i informacji o nich znajdziesz pod linkiem: https://www.saunahome.pl/sterowniki-do-pieca-sauny-c-5.html