Top 5 sterowników do pieca sauny
2 października, 2017
0

Na rynku istnieje obecnie wiele producentów i dystrybutorów, prześcigających się między sobą w atrakcyjności oferty z zakresu saun oraz ich wyposażenia i akcesoriów. Jednym z tych elementów wyposażenia są sterowniki do pieca sauny, których dobre działanie i sprawność decyduje o jakości pracy sauny.

Aby wybrać ten najlepszy warto przyjrzeć się kilku z nim:

1. Sterownik Harvia Xenio CX110 do 11,0 kWSterownik Harvia Xenio CX110 do 11,0 kW – jest to sterownik, który posiada dotykowy panel. Ponadto składa się z: czujnika temperatury z kablem, przewodu do sterownika oraz skrzynki elektrycznej. Jego maksymalna moc to 11 kW. Przeznaczony jest do sauny suchej, w której reguluje temperaturę od 40 do 110 stopni Celsjusza. Jego sterowanie umożliwia wcześniejsze nastawienie czasu, czas pracy sauny od 1 do 6 lub od 1 do 12 godzin.est bardzo stylowy i nowoczesny z wyglądu oraz umożliwia nie tylko kontrolowanie czasem pracy i temperaturą, ale także oświetleniem i wentylatorem.

2. Sterownik Harvia Griffin CG170C dla pieców Combi, do 17 kW – jest panelem sterującym nowej generacji, bardzo nowoczesnym oraz funkcjonalnym. Umożliwia on kontrolę różnych funkcji w saunie, tj. temperatury, oświetlenia, czasu pracy czy wentylacji. Zbudowany jest z płaskiego panela cyfrowego, który jest chromowany. W zakresie tych sterowników są aż 4 typy o różnym przeznaczeniu: CG170 Griffin do pieców elektrycznych, Griffin Combi CG170C do pieców Combi, Griffin Inra CG170I do kabin infrared oraz Griffin Colour Light CG170T do kontrolowania barwnego oświetlenia.

3. Sterownik do pieca Tylo EC50Sterownik do pieca Tylo EC50 – to sterownik przeznaczony do łaźni parowej lub sauny. Cechuje go nowoczesny wygląd, łatwość w obsłudze oraz niezawodność. Składa się z wyświetlacza, na którym możliwych jest kilka funkcji, tj. ustawienie czasu i temperatury, regulacja temperatury, programowanie z wyprzedzeniem, regulacja czasem pracy, sterowanie oświetleniem a także funkcja blokady. Sterownik ten przeznaczony jest do montażu wewnątrz sauny. Przeznaczony jest do pieców do sauny i generatorów pary, tj. Sense Plus, SD, SDK, VB i VA.

4. Sterownik NEXEN SS 16 – jest uniwersalnym sterownikiem sauny, przeznaczonym do sauny suchej (do pieca elektrycznego), do sauny infrared (do promienników podczerwieni), do sauny MIX (do pieców elektrycznych i podczerwieni), do łaźni parowej (czyli generatora pary) oraz do sauny Combi (do pieca elektrycznego, parownika i infrared). Na tym sterowniku możliwe jest zaprogramowanie typu sauny oraz parametrów jej pracy. Posiada cyfrowy czujnik dokładności temperatury oraz automatyczne osuszanie sauny Combi.

5. Sterownik NARVI C-2003 do sauny oraz blok zasilający F-2003 – jest to sterownik trójfazowy z elektronicznym wyświetlaczem LED. Posiada blok zasilana a całość przeznaczona jest do pieca Ultra Big. Bardzo dobrze reguluje uruchamianie sauny w różne dni tygodnia i o różnych porach dnia (posiada timer tygodniowy). Do jego podstawowych funkcji należy: termostat nagrzewający się od 40 do 115 stopni Celsjusza, skala stopni co 1, włącznik oświetlenia, wyświetlanie kodu błędów oraz ustalenie maksymalnego czasu pracy (od 4 godzin do pracy nieustannej).

Więcej sterowników do pieca sauny i informacji o nich znajdziesz pod linkiem: https://www.saunahome.pl/sterowniki-do-pieca-sauny-c-5.html