Sterowniki do sauny
20 września, 2017
0

Efektywne i prozdrowotne korzystanie z sauny wymaga przede wszystkim odpowiednich ustawień temperatury wewnątrz pomieszczenia. Kąpiel może dodatkowo umilić szereg innych udogodnień, zależnych od możliwości paneli sterujących.
Parametry sauny reguluje się za pomocą sterownika, dzięki któremu programuje się odpowiedni czas pracy pieca, zakres temperatur oraz inne funkcje, zależne od konkretnego producenta. Wybór sterownika powinien być poprzedzony określeniem potrzeb w zakresie funkcjonalności oraz dostosowany do możliwości posiadanego pieca.

Sterowniki HARVIA

Harvia jest wiodącym producentem saun i akcesoriów towarzyszących, zarówno dla saun publicznych jak i tych do użytku domowego. Oferuje szeroki wachlarz zewnętrznych paneli sterujących dla pieców elektrycznych o maksymalnej mocy od 9 kW do 17 kW. Zakres programowanej temperatury dla sterowników tej marki wynosi od 40 do 110 stopni Celsjusza. W zależności od modelu panele mogą być wyposażone w nowoczesne dotykowe wyświetlacze, zegar, programator czasu, wentylatora, oświetlenia oraz wyrzutu pary i aromatów. Wybór konkretnego sterownika zależny jest od oczekiwań w stosunku do dostępności wybranych funkcji.

Panele sterujące TYLO

Firma Tylo specjalizuje się w sterownikach do łaźni parowych. Za pomocą panelu programuje się, poza temperaturą z zakresu analogicznego do paneli Harvia, oświetlenie i rozpoczęcie pracy. Panele mają dodatkowo funkcję blokowania (co zapobiega zmianie ustawień pieca osobom postronnym) oraz tryb energooszczędny stand-by. Większość sterowników tego producenta jest kompatybilna z piecami klasycznymi o mocy nieprzekraczającej 9 kW. Panele wyróżnia kilka języków obsługi a także możliwość programowania pracy w dwóch skalach stopniowych (Celsjusza i Fahrenheita) oraz pamięć ostatnich ustawień.

Sterowniki NARVI

Producent posiada w swojej ofercie sterowniki przede wszystkim dla pieców użyteczności publicznej, o mocy nawet do 33 kilowatów i temperaturze maksymalnej do 115 stopni Celsjusza. Producent wyposaża swoje panele sterujące w zegar, termostat, włącznik oświetlenia oraz niekiedy w programator tygodniowy, ułatwiający obsługę masową sauny. Produkty tej firmy mogą być kompatybilne z piecami innych producentów. W porównaniu do pozostałych producentów sterowników saunowych oferta Narvi jest najbardziej uboga, jeśli chodzi o różnorodność produktów.

Więcej sterowników znajdziesz na stronie sklepu Saunahome – sterowniki do pieca sauny.