Porównanie modeli sauny Harvia
12 września, 2017
0

Sauny fińskie Harvia projektowane są z pasją, co można zauważyć podczas pierwszego kontaktu. Nowoczesny i ergonomiczny kształt, najwyższa jakość materiałów, z których zbudowane są sauny to tylko początek superlatyw. Cały design saun Harvia zaprojektowany jest w myśl tradycji i oryginalności fińskich saun. Wewnątrz sauny znajdziemy minimalistyczny wystrój, w którym jedyny element użytkowy i ozdobny to ława wykonana precyzyjnie i ergonomiczne.

W ofercie firmy znajdziecie kilka rodzai saun, każda z nich różni się zarówno wielkością, jak i kombinacją materiałów, z której powstała. Zapraszam na porównanie najbardziej popularnych saun i pieców marki Harvia.

Sauna Capella do małej łazienki

Jest to model sauny, który pomieści się nawet w małej łazience w bloku. Aby sauna się zmieściła wystarczy wygospodarować w łazience jedynie prostokąt o wymiarach 145x90cm. Tyle samo miejsca zajmuje przeciętnej wielkości wanna. To niewiele prawda?! Każdy może się cieszyć ze zdrowotnych właściwości, jakie oferuje nam pobyt w fińskiej saunie. Mimo swoich, małych gabarytów, sauna jest najwyższej jakości i każdy będzie się czuł bardzo komfortowo. Bez trudu zmieszczą się w niej dwie osoby. W środku znajduje się ława i taboret, oczywiście dokładnie wykonane z drzewa olchowego. Sauna odporna jest na zawilgocenie, wodę oraz zmiany temperatury. Będzie służyć przez wiele długich lat.

Sauna Rubic nowoczesność i klasa

Sauna Rubic prezentuje się bardzo wyjątkowo i nowocześnie. Jest to duża sauna, w której zmieszczą się co najmniej cztery osoby. Do jej budowy użyto drewna i metalu oraz szkła. Wszystkie te surowce komponują się ze sobą w sposób naturalny, dają bardzo fajny wygląd. Taka sauna zdecydowanie nadaje się do nowoczesnych łazienek czy pokoi kąpielowych. Piękne metalowe cokoły, zdobią i nadają charakteru saunie. Szyba znajduje się tylko od strony frontowej. Pozostałe trzy ściany są drewniane. Trzeba przyznać, że design sauny jest naprawdę dobrze przemyślany. Nie może się nie podobać. Sauna ma też regulowane nóżki, za pomocą których można ustawić regulację wysokości sauny. W ten sposób unika się potencjalnego zamoczenia podłoża sauny z wodą.

Sauna Sirius dla dwóch osób

Ten model sauny należy do tych mniejszych, jednak nie jest tak wąska, jak opisana wyżej Capella. Ma bardzo ciekawy kształt, nowoczesny, przeszklony front, w którym znajdują się drzwi. W podstawowym wykończeniu wnętrze jest z drewnianej boazerii z olchy, ale można zamówić wykończenie z innego rodzaju drewna np. z osiki (podczas zamówienia każdej sauny można wybrać sobie rodzaj drewna, z którego będzie zrobiona). W środku znajduje się ława o długości 1 metra i taboret. Odprężą się tutaj dwie osoby, które z pewnością docenią komfort i jakość tejże sauny. Drzwi sauny otwiera się i zamyka za pomocą nowoczesnego i długiego uchwytu. Drzwi i szklany front to taki nowoczesny akcent w tej tradycyjnej fińskiej saunie.

Sauna Variant wykreuj swoją idealną saunę

Ostatni opisywany model sauny jest bardzo ciekawy. Może nie ma luksusowych dodatków czy urozmaiceń, ale to tylko podstawowa wersja. Wielkim atutem jest fakt, że model ten jest plastyczny i klient może urozmaicić wygląd sauny wieloma dodatkami np. metalowymi wstawkami, oknami czy ciekawymi drzwiami. Również klient może wybrać sobie drewno, z którego zostanie zbudowana sauna. Do wyboru jest między innymi świerk, sosna, olcha itd. Jest to model sauny, który odpowiadać będzie indywidualnym potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów.

Zapisz