Największe saunarium w Polsce
10 listopada, 2017
0

Termy Rzymskie – największe saunarium w Polsce

W Polsce obecnie znajduje się bardzo dużo obiektów z saunami. Ci, którzy kochają ten rodzaj relaksu nie mają na co narzekać. Sauny można znaleźć niemalże w każdym obiekcie sportowym, na basenie oraz w klubach fitness. Jednak, aby sauny zadowoliły prawdziwego miłośnika muszą być wyjątkowe. Takie doznania na pewno zapewni największe saunarium w Polsce, czyli Termy Rzymskie znajdujące się w Czeladzi, w Pałacu Saturna. Obiekt posiada europejskie standardy i żaden fascynat saun nie powinien się zawieść odwiedzając to miejsce. To istny saunowy raj. Znajdziemy tam, aż pięć różnych saun oraz cztery łaźnie oraz tężnie termalną.

Ale to jeszcze nie wszystko. Odpocząć można w tepidarium, w którym wygrzejemy swoje ciało na podgrzewanych wykonanych z ceramiki leżakach. Chcąc się schłodzić, co jest wręcz wskazane do dyspozycji mamy mały basenik w frigidarium. Na dodatek możemy skorzystać ze świątyni wody, która jest wyjątkową atrakcją ze względu na magiczny wręcz prysznic, który się tam znajduje. Posiada on panel, i tak możemy skorzystać z biczy szkockich, wiadra z zimną wodą, prysznica z olejkami czy też kaskady wodnej, a to wszystko w cudownej oprawie różnokolorowych świateł. Te rozkosze mogły by się na tym skończyć, ale to nadal jeszcze nie wszystko. Termy Rzymskie oferują również zewnętrzne całoroczne jaccuzi, tak więc zimą również można z nich skorzystać. 

Co ważne w saunach króluje poprawna kultura saunowania, czyli naturyzm. Interesujące jest także to, że w kompleksie znajduje największa zewnętrzna sauna w Europie. Jest to sauna sucha, w której odbywają się seanse i rytuały saunowe. Z pewnością można zatem uznać, że jest to największe saunarium w Polsce.

Inne największe obiekty z saunami

Wśród największych obiektów z saunami warto również wspomnieć o Chorzowie, w którym znajduje się Lifeage Premium Wellness Club, a tam do dyspozycji mamy aż siedem saun wraz z sauną infra red i ruską banią. Równie popularne są Termy Maltańskie w Poznaniu, które oferują wiele bardzo pięknie urządzonych saun, a także łaźni parowych. Zdecydowanie cudowny design to ich wielki atut. Ponadto pomiędzy seansami można zregenerować się w tepidarium bądź przejść się ścieżką Kneippa, które zadziała pozytywnie na układ krążenia.