Firmy produkujące piece do sauny
22 września, 2017
0
W ostatnich latach już nie tylko baseny czy hotele posiadają swoją saunę, ale także te wyjątkowe przestrzenie coraz częściej znajdują miejsce w domach prywatnych. Na rynku pojawiło się mnóstwo firm, które oferują profesjonalny sprzęt do sauny, dzięki któremu można poczuć się jak w najlepszym spa. Oto kilka firm, które oferują klientom dobrej jakości piece do sauny.

Harvia

Najbardziej chyba znanym producentem saun oraz akcesoriów do sauny jest firma Harvia. W jej ofercie znaleźć można zarówno profesjonalne piece elektryczne, jak i piece do sauny opalane drewnem. Wśród pieców elektrycznych cena waha się od około 1500 zł do ponad 7000 zł, w zależności od wielkości pieca. Jeśli natomiast chodzi o piece opalane drewnem, tu ceny są raczej wyższe i wahają się od 2000 do prawie 20000 zł.

EOS Saunatechnik GmbH

Firma ta pochodzi z Niemiec i ma na swoim koncie piece zarówno do użytku domowego, świetnie sprawdzające się w małych saunach, jak również piece do sauny publicznej. Wśród dwóch głównych typów należy tu wymienić między innymi piece jednofunkcyjne, które nadają się idealnie do sauny suchej oraz piece dwufunkcyjne, czyli piece z tak zwanym parownikiem.

Mondex

Mondex to kolejny producent, na którego szczególnie warto zwrócić uwagę. Firma oferuje piece, które sprawdzą się idealnie zwłaszcza w saunach domowych. Piece o mocy od 6,6kW do 10,5 kW można nabyć w cenie od około 1800 zł do 3000 zł.

Narvi

Planując domową saunę warto także przyjrzeć się firmie Narvi. Przede wszystkim znajdziemy tu piece elektryczne, których cena waha się od około 3500 do prawie 8000 zł, jednak w przypadku górnej granicy, moc takich pieców sięgać może nawet do 33kW, dlatego produkty z wyższej półki polecane są raczej w saunach publicznych.

IKI

Ten znany i ceniony od kilku lat producent znany jest przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości pieców elektrycznych. Wśród nich znajdziemy zarówno profesjonalne piece do użytku prywatnego, za które zapłacimy od około 3500 zł, a także piece o dużej mocy do saun publicznych. Te sięgają kwoty ponad 10 tys. zł.