Generator pary do sauny
Akcesoria do generatorów pary
2 października, 2017
0

Do saun parowych niezbędne są generatory pary. Aby sprawnie one pracowały konieczne są odpowiednie akcesoria do tych generatorów. Wśród nich można wymienić kilka najbardziej istotnych i dostępnych na rynku w przystępnych cenach oraz w bardzo dobrej jakości.

Akcesoria do generatorów pary do sauny

1. Dysza teflonowa generatora pary NOVITEK – przeznaczona do generatorów pary. Jest wykonana z jednego kawałka teflonu, który odznacza się najwyższą jakością oraz starannością wykonania. Jej odporność termiczna wynosi do 260 stopni Celsjusza, gwint to 3/4 cala, średnica zewnętrzna 45 mm, natomiast wysokość to również 45 mm.

2. Przewód silikonowy do generatorów Harvia – jest przewodem silikonowym trwałym i niezawodnym. Jest niezbędnym elementem, wykorzystywanym przy pracy silnika do generatorów pary marki Harvia. Przewód ten dostępny jest w określonej długości niezbędnej do zamontowania i pracy silnika. Jest odporny na wysokie temperatury jakie występują w silnikach pracujących w saunach.

3. Dysza do generatorów pary Harvia ZG-500 – jest przeznaczona do generatorów pary z gwintem. Jej wymiary to 45 mm i Fi 45 mm. Jest wytrzymała i wyprodukowana z solidnych materiałów, które są odporne na wysokie temperatury oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Przeznaczona jest do montażu na końcu rury parowej, której końcówkę trzeba uszczelnić silikonem.

4. Dysza parowa Tylo Grace Steam Outlet – jest dyszą dozującą parę Grace Steam Outlet. Jej średnica to 75 mm, natomiast szerokość dyszy to 40 mm. W zależności od jej zamontowania oraz ustawienia może generować parę we wszystkich możliwych płaszczyznach, czyli: w dół i na boki, w bok i w dół, w górę w dół i na bok oraz w górę i na boki.

5. Pompa aromatyczna Harvia ZG-900 dla generatorów HGX – wykorzystywana do dozowania i regulacji zapachu w trakcie pracy generatora pary. Za jej pomocą do rur parowych prowadzony jest aromat. Posiada opcję zamontowania mniejszego lub większego pojemnika na aromat a także funkcję automatycznego mieszania aromatu z parą.

6. Automatyczny zawór wypustowy Harvia ZG-700 – pozwala na dużo łatwiejsze korzystanie z generatora pary. Jego praca polega na płukaniu generatora pary po skończonej jego pracy, które ma miejsce ustalonych odstępach czasu. Dzięki temu zbiornik generatora pozostaje suchy i czysty, co skutkuje brakiem kamienia i osadów nie tylko w generatorze, ale także w jego grzałce.

7. Pompa do zapachów Tylo FRAGRANCE PUMP – służy do dozowania aromatu, ustalania jego intensywności oraz do określenia długości działania pompy. Posiada przejrzysty i łatwy w obsłudze panel obsługowy – jest dzięki temu prosta w obsłudze. Jej wymiary to 80 x 90 x 100 cm. Posiada przepustowość równą 170 ml/min.

Dysza teflonowa generatora pary NOVITEK139 zł
 Przewód silikonowy do generatorów pary Harvia – sklep Saunahome 175 zł
Dysza do generatorów pary Harvia ZG-500182 zł
Dysza parowa Tylo Grace Steam Outlet340 zł
Pompa aromatyczna Harvia ZG-900 dla generatorów HGX1308 zł
Automatyczny zawór wypustowy Harvia ZG-7001379 zł
Pompa do zapachów Tylo FRAGRANCE PUMP3280 zł