5 najlepszych generatorów pary
22 września, 2017
0

W ostatnich latach coraz chętniej właściciele domów prywatnych decydują się na budowę na swojej działce prywatnej sauny. Wbrew pozorom nie jest to szczególnie droga inwestycja, a zwraca się w postaci wielu chwil spędzonych w przyjemnym gorącu. Wśród wielu sprzętów o przyrządów koniecznych do prawidłowego działania sauny, jednym ze szczególnie ważnych jest generator pary.

Oto 5 najlepszych generatorów pary do sauny.

Generator pary Harvia Helix HGX 2

Jest to generator, który świetnie sprawdzi się w przypadku mniejszych saun, ponieważ jego moc wynosi około 2,2 kW. Za taki generator zapłacić będziemy musieli ponad 5 tys. zł, jednak w zamian możemy spodziewać się wysokiej niezawodności oraz bezawaryjnej pracy. Dużą zaletą jest tu nowoczesny sterownik, który kontroluje całą pracę.

Generator pary Harvia HGP 22

To kolejne urządzenie, na które warto zwrócić uwagę. Będziemy musieli zapłacić za niego więcej niż w przypadku poprzedniego generatora, bo aż 15 tys. zł, jednak zyskujemy przy tym naprawdę wysoką jakość. Generator obsługiwany jest przez panel dotykowy i posiada zarówno automatyczny zawór spustowy, jak i wbudowaną pompę zapachową.

Generatory pary NOVITEK NEPTUNE NN 34

Jest to generator o mocy 3,4 kW, dlatego świetnie sprawdzi się szczególnie w mniejszych saunach, także tych przydomowych. Producent proponuje 24 miesiące gwarancji, a cena tego urządzenia to przeszło 4 tys. zł. Generator osiąga bardzo dobre wyniki, jeśli chodzi o ilość produkowanej pary, rzędu 4,5kg/h. Generator pary do sauny Novitek Neptune możesz kupić online w internetowym sklepie Saunahome.

Generator pary Tylö

Tylö to kolejny niezawodny producent generatorów, który cieszy się dużym zaufaniem swoich klientów. Za generatory o mocy od 2 do 6 kW przyjdzie nam zapłacić ponad 7,5 tys. zł. Posiadają one zdalne sterowanie, system kontroli temperatury oraz samoczyszczące się elektrody, które są odporne na wapienne osady.

Generator pary Harvia Steamer SS20 Automatic

Za to urządzenie o mocy 2 kW zapłacimy ponad 4,5 tys. zł. Model ten idealnie sprawdza się w saunach domowych i mniejszych saunach publicznych. Jest łatwy w obsłudze i posiada automatyczne napełnianie zbiornika wodą, dlatego konieczne będzie tu doprowadzenie wody i montaż zaworu odcinającego.